Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start / Aktualności / Portal "Inwestuj w kolektory"

Portal "Inwestuj w kolektory"

 

Zapraszamy do zapoznania się z portalem "Inwestuj w Kolektory" (http://www.inwestujwkolektory.pl). Opiekunem witryny internetowej jest Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO), który od ponad 10 lat działa na polskim i europejskim rynku odnawialnych źródeł energii.

kolektory

Każdy zainteresowany budową instalacji słonecznej do swojego domu może w prosty sposób dokonać szacunkowego doboru wielkości instalacji i wysokości nakładów inwestycyjnych oraz na tej podstawie obliczyć wysokości efektywnej dotacji (po uwzględnieniu podatku dochodowego), jak również okres zwrotu nakładów inwestycyjnych i rocznych oszczędności na zaoszczędzonej energii.

W tym celu Instytut Energetyki Odnawialnej przygotował „Kalkulator dotacji”, internetowy symulator efektywnej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wraz z uproszczonym doborem wielkości instalacji i oszacowaniem opłacalności ekonomicznej inwestycji. Za pośrednictwem portalu „Inwestuj w kolektory” można się również zapoznać z ofertą różnych banków udzielających kredytów z dotacją oraz odnaleźć rekomendowanych i wykwalifikowanych instalatorów i dostawców kolektorów słonecznych w najbliższej okolicy.

 


(Źródło informacji i tekstu: www.inwestujwkolektory.pl)